Anna Kuc
Pamiętnik
Matki Cukrzyka

Jeśli cukrzyca typu 1 zapukała do Twoich drzwi, a Ty czujesz się z tym sama, nie do końca radzisz sobie z nową sytuacją i nie potrafisz jej zaakceptować, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiedz, że nie jesteś sama i to nic złego, jeśli czujesz złość, frustrację, przygnębienie czy też jest Ci po prostu smutno. Nie ma złych emocji. Ja też przechodziłam przez to samo co Ty i codziennie walczę o dobre cukry u swojego syna. Zajrzyj do mojej książki, poznaj moją historię i sprawdź sama, jak ja sobie z tym wszystkim poradziłam.

Kilka słów o książce

Dla kogo jest ta książka?

Ta książka jest moim pamiętnikiem, opowiada historię diagnozy mojego syna. Pokazuje trudną i wyboistą drogę, którą przebyliśmy jako rodzina, którą przebył mój syn od momentu diagnozy i w końcu, którą przebyłam ja, matka chorego dziecka. Ukazuje, że każdy inaczej radzi sobie z trudnymi sytuacjami, ze stresem.

Co znajdziesz w książce?

Znajdziesz w niej nie tylko moją historię ale też pomoc, porady, jak poukładać sobie wszystko na nowo, w głowie i w życiu, jak pomóc swojemu dziecku w nowej rzeczywistości.
Książka skierowana jest do rodziców, opiekunów dzieci chorujących na cukrzycę typu 1 ale nie tylko. Sięgnąć po nią również mogą osoby z zewnątrz, które nie zetknęły się bezpośrednio z chorobą, a które chciałyby zrozumieć jakie emocje towarzyszą nam po diagnozie i jak sobie z nimi poradzić. Książka ukazuje zmiany, które następują w życiu w raz z momentem zetknięcia się z cukrzycą.

Moja historia

Jak z rodzinnego wyjazdu wylądowaliśmy w szpitalu

Porady

Jak ogarnąć zżycie po diagnozie

Zadania

Karty pracy dla całej rodzin

Emocje

Jak sobie z nimi poradzić

Dieta

Czy trzeba stać w kuchni cały dzień?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w moim Pamiętniku.
Serdecznie zapraszam do lektury.

O MNIE

Cześć! Mam na imię Anna

Bardzo się cieszę, że do mnie zaglądasz.
Jestem szczęśliwą żoną oraz mamą dwójki dzieci. Kocham zwierzęta, dlatego w naszym domu zawsze jest jakiś sierściuch. Mam psa, kota i dwa szynszyle. Uwielbiam gotować, a większość potraw modyfikuję. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem. Kiedy na cukrzycę zachorował mój syn, zaczęłam się edukować w tym temacie. 

Wpisy na Blogu

Wakacje z cukrzykiem

No właśnie, jak to jest z tymi wakacjami? Chciałoby się powiedzieć: „No jak to, jak? Normalnie!”. Ale czy na pewno? Myślę, że w pewnym stopniu

Święta z diabetykiem.

Powód do stresu czy niekoniecznie? Pewnie nie raz nachodziły Cię myśli, co to będzie z tymi świętami? Ojj… nie Ciebie jednego drogi czytelniku. Czas płynie

Moje sposoby na dobry dzień

„Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości” Wiosna w końcu nadeszła, wraz z nią lepszy humor. Też tak masz, że nastrój poprawia Ci się