Moje sposoby na dobry dzień

„Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”

Wiosna w końcu nadeszła, wraz z nią lepszy humor. Też tak masz, że nastrój poprawia Ci się z każdym promieniem słońca? Na mnie działa to bardzo kojąco i relaksująco. Aż milej pije się poranną kawę. Kiedy budzą mnie promienie słońca od razu czuję przypływ energii, pojawia się chęć do działania. Ty też tak masz?

Aż chce się gotować, testować nowe potrawy. Chce się wyjść z domu i miło spędzić z dzieciakami czas na zewnątrz. Bardzo lubimy te zabawy na świeżym powietrzu.

Są też takie dni, kiedy sama poprawiam sobie humor, kiedy staram się zrobić sobie dobry dzień. Jak to u mnie wygląda? Skupiam się na tym, by się sobą zaopiekować. Próbuję znaleźć czas dla siebie, chwilę na wyciszenie. Idę wtedy na rolki, na rower. W brzydszy dzień maluję paznokcie lub robię sobie domowe spa. Kiedy jestem sama ćwiczę, a wieczorami, kiedy wszyscy już smacznie śpią, czytam książki.

A Ty jakie masz sposoby na dobry dzień?

Wiedz, że kiedy nie pomaga to, co dotychczas pomagało, warto rozważyć inne opcje. Pamiętaj, że prosić o pomoc to nie wstyd. Niejednej osobie pomogła rozmowa z psychologiem, terapia. Jeśli Twoje domowe sposoby się nie sprawdzają, zasięgnij pomocy specjalisty.

Pozwól sobie pomóc.

Zawalcz o to, by czuć się dobrze!

Anna Kuc

Bardzo się cieszę, że do mnie zaglądasz.
Jestem szczęśliwą żoną oraz mamą dwójki dzieci. Kocham zwierzęta, dlatego w naszym domu zawsze jest jakiś sierściuch. Mam psa, kota i dwa szynszyle. Uwielbiam gotować, a większość potraw modyfikuję. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem. Kiedy na cukrzycę zachorował mój syn, zaczęłam się edukować w tym temacie. 

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Więcej wpisów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.